Vlasta Šléglová

Divadlo začala hrát v osmi letech v divadelním kroužku v Bakově nad Jizerou pod vedením pana Václava Pěnkavy. Byl to člověk, který ji učil nejen v dětství, ale i v dospělosti. Když se rozhodovala o svém budoucím povolání, věděla, že chce pracovat s dětmi. Život jí ale zprvu do cesty postavil úplně jiné povolání, na které s láskou vzpomíná.

Do divadleního kroužku ale nepřestala nikdy chodit, divadlo ji stálo lákalo. A tak se po boku pana Pěnkavy vypracovala na instruktorku a nakonec i na vedoucí tohoto kroužku. K tomu se přidalo hraní v ochotnickém souboru, ve kterém setrvává dodnes jako herečka a režisérka.

Při jednom ochotnickém vystoupení byla seznámena s bývalou ředitelkou ZUŠ MH, Evou Ševců. Ta se jí zeptala, zda bych nechtěla učit děti v dramatickém oboru v ZUŠ. Její odpověď? NE. Proč? Protože svou původní práci milovala a nechtěla nic měnit. Paní ředitelka se ale nedala odbýt a společně se svou zástupkyní paní Alenou Hejlovou a mě dlouho přesvědčovaly. Vložila se do toho i její kamarádka a nakonec se ji podařilo k velké životní změně přesvědčit. Všem třem je dnes vděčná, že jí ukázaly novou životní cestu. Její koníček se stal prací.

Divadlo a děti? Úžasná kombinace!