Ondřej Staněk

Jmenuji se Ondra Staněk. Jen mamka mi pořád říká Ondrášek. Jméno Ondrášek už asi není nejvhodnější pro šestnáctiletého kluka, který měří skoro dva metry a má velikost boty padesát. Mé druhé jméno je Houston. Moc se mi líbí. Houston mi začala říkat moje třídní učitelka v šesté třídě. Na základce se to ujalo a všechny děti ze školy mi neřekly jinak než Houston. Když jsem chodil do školky, tak tam jednou učitelé ze ZUŠ ukazovali hudební nástroje. Byly mi tři roky a od té doby jsem věděl, že budu hrát na bicí. Musel jsem si počkat, až mi bude devět. Teď' už hraji sedmým rokem. Navíc mi po roce byly přiděleny conga, a protože jsem si ruce nezamotal, tak na ně hraji do teď. Hudební sluch mám prý po dědovi. Děda hrál v orchestru na trubku. Já bych chtěl mít jednou svojí kapelu. Láká mě i zvukařina a osvětlování. Rád zvučím různé akce. Jsem DJ Houston. Učím se opravářem zemědělských strojů. Nejvíc mě baví kovat v kovárně Děda by snad měl ze mne radost. Jsem prýs šikovný po něm. Jen škoda, že jsem ho nikdy nepoznal. Ještě bych chtěl říct, že mám doma kamaráda. Jsou mu dva roky. Má čtyři nohy, studený čumák a jmenuje se Max. Je to velký žrout. Já se také rád dobře najím. Prostě jaký pán, takový pes!

Marie Barančíková

Jmenuji se Maruška Barančíková, někteří mi říkají Mája. Studuji na gymnáziu v Mnichově Hradišti a mým koníčkem je hra na housle. Ačkoliv jsou housle poměrně náročný a pracný nástroj, odměňují mě možností vyjádřit své city skrze hudbu a občas také krásnou melodií. Housle jsou pro mě nejen hudebním nástrojem, ale i prostředkem k seberealizaci a propojení s ostatními lidmi. Mimo hru na housle se už 13 let věnuji sborovému zpěvu, ve volném čase hraji tenis a také se aktivně věnuji sebeobraně Krav maga. Mimo to ráda tvořím, nejčastěji peču, nebo vyřezávám.

Anastasiia Salko

Narodila jsem se 19. 5. 2009 v malém ukrajinském městě Svalyave (čti Svaljave). Od čtyř let jsem se věnovala tanci. Moc se mi líbilo, když nás paní učitelka doprovázela na klavír. Poprosila jsem rodiče, zda bych také mohla hrát, a tak mě tatínek přihlásil na tamější základní uměleckou školu. S paní učitelkou Hanou Hnativna (Hnativnou) jsem si moc rozuměla. Byla sice přísná, ale vlídná a přátelská. Hodně mě toho naučila. Válka nás sice rozdělila, ale zůstáváme spolu pořád ve spojení.  Nyní studuji u paní učitelky Benešové, která učí podobným způsobem.  Baví mě hudba období baroka, klasicismu a romantismu.  Z moderní hudby poslouchám K-pop (kej pop). Je to korejská populární hudba. V tomto školním roce jsem se zúčastnila souteže ve hře na klavír. Byla to pro mě zajímavá zkušenost. Obdržela jsem 2. místo v okresním kole.  Ve volných chvílích ráda vařím a peču. Každou neděli pro svou rodinu vyrobím nějaké sladké pokušení. Taky se zajímám se o módu a líčení. V budoucnu bych chtěla pracovat jako vizážistka.

Kristýna Pěničková

Jsem Kristýna Pěničková, šestnáctiletá studentka gymnázia v Mnichově Hradišti, která miluje hudbu, plavání a pletení náramků. Kromě školních povinností trávím čas v ZUŠ, kde si užívám hry na saxofon a zpěvu ve sboru Zvonky. Můj život je plný melodií i vln, které mě lákají k objevování. Doufám, že můj absolventský koncert přinese trochu té radosti, kterou prožívám já.

Marie Goldmanová

Jmenuji se Marie Goldmanová, občas taky Máří Magdaléna. Do ZUŠ jsem začala chodit v první třídě, což v přepočtu bude již 12 let hraní na housle. Tyto roky jsem převážně strávila pod vedením paní učitelky Fuhrmanové, za kterou jsem moc vděčná a zároveň jsem ráda, že to se mnou vydržela. Na krátkou dobu jsem se taky potkala s panem učitelem Císařem a Horbačukem. Mimo ZUŠ momentálně studuji na gymnáziu, po kterém bych se ráda věnovala medicíně, možná trochu cestovala a trávila čas s rodinou.

Jakub Sehnoutka

Do ZUŠ jsem začal chodit v první třídě, kdy jsem navštěvoval přípravku u paní učitelky Hejlové. V pololetí první třídy jsem se rozhodl pro flétnu, na kterou jsem začal hrát u paní učitelky Zlatky Chlupáčové. Po zvládnutí základů hraní na flétnu, jsem přešel na trochu větší nástroj  – na saxofon. Nejdříve na altový, později na tenorový. Po odchodu paní učitelky Zlatky Chlupáčové jsem prošel rukama pana učitele Čížka a nyní hraju pod taktovkou pana učitele Korfa. I když jsem vystřídal hodně učitelů, mám pocit, že jsem měl velké štěstí. Díky milým a vstřícným učitelům jsem do hudebky chodil a chodím vždy rád.

Anežka Nigrínová

Jmenuji se Anežka a je mi 19. Od 6 let chodím do ZUŠ Mnichovo Hradiště. Nejdříve jsem začínala na flétnu, která mě bavila, ale nebylo to ono. Později jsem díky svému tátovi, bývalému žakovi ZUŠ Doksy, objevila saxofon a řekla si, že tohle je ten pravý nástroj. Ze začátku to nešlo nejlépe a chvílemi jsem chtěla i skončit, ale teď mám skvělého pana učitele a hodiny mě baví víc než kdy předtím, dokonce díky saxofonu letos maturuji z hudební výchovy.

Julie Mydlářová

Jmenuji se Julie Mydlářová, je mi 14 let. Mám ráda umění, ať už je to hra na klavír, nebo malba a kresba. Zároveň se věnuji různým druhům bojových umění (především karate a krav maze). Ráda čtu všechno, co se týká fantasy a sci-fi. Kvůli této zálibě jsem se také našla ve hře Dungeon and dragons. Na Absolventském koncertě budu hrát sklabu Valse Tiste od W. Gillocka a doufám, že se Vám bude líbit.

Kateřina Semeráková

Jsem Kateřina Semeráková, je mi 14 a chodím na místní gymnázium. Do ZUŠ jsem sice začala chodit - narozdíl od ostatních spolužáků - až ve 3. třídě ale už tehdy jsem věděla, že s tím jen tak nepřestanu. Celkově miluji hudbu a kromě hry na klavír se věnuji tanci. Mám ráda zvířata, hlavně svoje dva pejsky, cestování a čas strávený se svojí rodinou a kamarádkami.

Marta Beranová

Jmenuji se Marta Beranová a je mi 14 let. Už od mých 6 let se zabývám dramatickým oborem a hrou na housle. Chodím na 5. ZŠ v Mladé Boleslavi. Ráda bych studovala čtyřleté gymnázium a později Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Většinu volného času trávím se svými kamarády.

Vítězslav Salaba 

Studium hry na klarinet pro mě není jen cestou k dokonalosti samotného hraní, ale i prostředkem osobního růstu a objevování vlastního potenciálu. Každá notová osnova, každá interpretace a každá náročná skladba mi nabízí možnost prohlubovat své porozumění hudbě i sobě samému. Klarinet byl mým průvodcem většinu mého života. Skrze něj se učím trpělivosti, disciplíně a odhodlání překonávat překážky. Každé vystoupení byla výzva, která mi napomohla zvládnout další stresové situace v mém osobním životě.

Václav Jíra

Jmenuji se Václav Jíra, je mi 15 let a navštěvuji kvartu na gymnáziu v Mnichově Hradišti. Na klavír hraji sedmým rokem. Mezi mé koníčky patří hraní fotbalu, skaut a zpěv v pěveckém sboru Zvonky.

Rozárie Karásková

Jmenuji se Rozárie Karásková, ale říkají mi Róza. Je mi 14 let. Bydlím v Podolí u Mnichova Hradiště a chodím na 1. ZŠ v Mnichově Hradišti. Na klavír hraju od třetí třídy. Ráda jezdím na koni nebo trávím čas se zvířaty. Taky si ráda čtu nebo plavu a poslouchám hudbu všeho druhu.

Miroslav Matula

Mé jméno je Miroslav Matula, říkají mi různě, třeba Míro, Mirku i Mirouši, tak mi říká spíš máma. Na klavír mě přihlásila ona, abych uměl něco pořádného, protože hudba je lék na všechno. Při mých začátcích mě provázela výukou paní učitelka Dlouhá. Měl jsem ji moc rád, prožili jsme spolu složité období distanční výuky. To byl možná zlom, kdy jsem hraní dost flákal, teď mě to mrzí. Přestalo mi to jít a i bavit. Rodiče pak napadlo, jestli nebude lepší změnit paní učitelku na pana učitele, který mi bude vzorem. Bylo mi to líto, ale na druhou stranu jsem poznal pana učitele Wachtla, který je fakt borec. Obdivuji jeho talent i to, jakou semnou má trpělivost. Máma říká, že jsem v blbým věku, kdy mě nic nebaví, a že bych litoval, kdybych skončil brzy. Proto jsem v ZUŠ vydržel. A teď jsem moc rád, že to učitelé vydrželi semnou, protože teď si umím zahrát i některé melodie z filmů a to je super. Vím, že nikdy nebudu světoznámý pianista, ale kdo ví, co jednou bude. Rozhodně jsem vděčný za to, co jsem se v ZUŠ naučil a za to patří všem můj velký dík.

Anna Hörbová

Jmenuji se Anna Hörbová, je mi 19 let a letos studuji v posledním ročníku na gymnáziu v Mnichově Hradišti. Do ZUŠ chodím od 4. třídy a letos absolvuji druhý cyklus výtvarného oboru. Moc mě baví malba i kresba, dále mám ráda literaturu a fotografování. Jsem základní umělecké škole velmi vděčná za vše co mě naučila.

Kryštof Mišiak

Jmenuji se Kryštof Mišiak. Je mi 18 let. Letos maturuji na SPgŠ a SOŠS Mladá Boleslav obor Informační služby se zaměřením na cestovní ruch. Od 6 let chodím do ZUŠ na výtvarný obor. Setkávám se zde s lidmi stejného zájmu. Oblíbil jsem si kresbu kulturních památek. S nimi jsem měl také úspěch v soutěžích. Mezi mé záliby patří právě malování, cestování, četba a historie.

Tereza Pažoutová

Jmenuji se Tereza Pažoutová. Je mi 16 let a jsem z Turnova. Malování mě vždy bavilo, a proto jsem začala už od první třídy chodit do ZUŠ Turnov k Evě Mastníkové. Poté co jsem nastoupila na osmileté Gymnázium Mnichovo Hradiště, jsem přešla do ZUŠ MH k paní učitelce Evě Ševců. Ta mi ukázala že existuje mnoho výtvarných směrů, které na hodinách zkoušíme. Baví mě především linoryt a grafický design. Mezi mé další záliby patří: hra na kytaru, ukulele a cestování.

Zuzana Prokopová

Jmenuji se Zuzana Prokopová a jsem studentkou septimy Gymnázia v Mnichově Hradišti. Ráda poslouchám hudbu, kreslím, čtu a hraju na klavír, na který chodím už douhých 12 let. Ze všeho nejraději hraju skladby, které jsem slyšela ve filmech nebo seriálech, ale občas si zahraju ráda i slavné klasiky.

Štěpán Urban 

Štěpánovi je 14 let, bydlí v Kněžmostě a studuje gymnázium v Mnichově Hradišti. Po studiu bych chtěl zkusit práva. Baví ho tenis, plavání a samozřejmě klavír. Mezi jeho nejoblíbenější jídlo patří sýrové noky a nejí cibuli. Oblíbena barva je modrá. 

Jaroslav Bajer

Je mi 14 let, bydlím v Dolánkách u Bítouchova. Chodím do ZŠ Bakov nad Jizerou. Mám rad sport a nemám rád Koprovku. Baví mě fotbal, kterému věnuji veškerý svůj volný čas. Co se týče hudby, nejsem vybíravý. Poslouchám český rock. Také rád vzpomínám na pana učitele Císaře ze ZUŠ.

Karolína Pěničková

Mé jméno je Karolína Pěničková, studuji na Gymnáziu Mnichovo Hradiště. Mým koníčkem není jen hra na klavír, ale také kreslení či malování, zpívání ve sboru Zvonky, plavání a zachycování svých zážitků objektivem fotoaparátu. Na absolventském koncertě budu hrát skladbu Autumn Glow a budu doufat, že Vám vykouzlí úsměv na tváři.

Jáchym Řezáč

Studuji místní gymnázium a na klavír už hraji dlouhou dobu. Začal jsem na elektronických klávesách, ale později jsem přešel na klasický klavír. Je to poněkud " serióznější " nástroj. Mimo to hraji na elektrickou kytaru a jsem členem Kapely GMH, kde ji kombinuji s doprovodnými vokály.

Kateřina Podrazká

Je mi 14 let. Studuju na gymnáziu v Mnichově Hradišti. Kromě hry na klavír také ráda zpívám. Ve volném čase hraju házenou a ráda spím.

Jana Stránská 

Je jí 18 let a je v maturitním ročníku na gymnáziu v Mnichově Hradišti. Má ráda umění a literaturu, tímto směrem by se chtěla ubírat i do budoucna. Ve volném čase kromě hraní na klavír háčkuje, plete nebo čte. Úplně nejradši ze všeho pije espresso tonic zatímco si povídá s kamarádkami na nějakém hezkém místě. 

Eliška Štýblerová

Ráda cestuju, jezdím na kole, vyrábím a maluju. Mám ráda léto a moře a ráda trávím čas s kamarády.

Antonín Trhoň

Tonda je žákem 8. Třídy základní školy v Kněžmostu, mezi jeho zájmy patří jízda na koloběžce, sledování sci-fi a fantasy filmů.

Julie Krystová

Ráda cestuji, čtu a fotím.